Moldova, Ungheni City Forum
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Moldova, Ungheni City Forum

Ești liber atît cît poți să spui!
 
AcasaAcasa  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Ultimele subiecte
» Ajutorare saraci
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeVin Iun 15, 2012 3:22 pm Scris de pasadi97

» INVESTITIE IN UNGHENI
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:14 am Scris de basaru

» unde am greshit noi....
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMar Dec 27, 2011 1:12 am Scris de basaru

» caut cunostinte in Ungheni
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeVin Aug 05, 2011 8:09 pm Scris de ieseanul

» Ungheni un oras minunat...
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 10:13 am Scris de lyly4ever

» Propunere (decentă) pentru newsmakeri
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 10:09 am Scris de lyly4ever

» Vor vedea UNGHENENII drumuri bune?
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeVin Oct 15, 2010 10:03 am Scris de lyly4ever

» Cum utilizăm terenul transmis Primăriei ?
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMar Iun 15, 2010 2:41 pm Scris de Admin

» CUM TREBUIE SA FIE UN PRIMAR
Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeDum Iun 06, 2010 4:31 pm Scris de Admin

Navigation
 Portal
 Pagina de start
 Membri
 Profil
 FAQ
 Căutare
Forum
Partners
free forum

 

 Podul de cale ferata Ungheni

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
Dina




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 23/05/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Podul de cale ferata Ungheni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMier Mai 23, 2007 5:08 pm

Salutare! Sint din Chisinau. Am auzit o informatie curioasa si asi vrea sa o verific daca ma poate cineva ajuta. Cica podul de cale ferata care uneste Ungheniul cu Romania ar fi fost construit de insusi Gustave Eiffel. Este adevarat? Imi puteti da mai multe informati despre asta?
Sus In jos
Dina




Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 23/05/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Oameni buni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeJoi Mai 31, 2007 11:05 am

Hei, oameni buni, mai viziteaza cineva acest forum? Speram sa vad cel putin un raspuns la acest mesaj sau auziti pentru prima data de ipoteza pe care am postat-o? Muzeograful din Ungheni a vorbit despre asta. Chiar nu poate nimeni ajuta? Imi pare foarte straniu...
Sus In jos
boxer




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/06/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Re: Podul de cale ferata Ungheni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeSam Iun 09, 2007 9:32 am

Dina a scris:
Salutare! Sint din Chisinau. Am auzit o informatie curioasa si asi vrea sa o verific daca ma poate cineva ajuta. Cica podul de cale ferata care uneste Ungheniul cu Romania ar fi fost construit de insusi Gustave Eiffel. Este adevarat? Imi puteti da mai multe informati despre asta?

Draga Dina. Nu stiu cine ti-a spus acest lucru "interesant". Personal, nu stiu daca este adevarat acest zvon, dar nu cred ca a fost construit de Gustave Eiffel. Dar, tot ce e posibil.
Sus In jos
boxer




Numarul mesajelor : 5
Data de inscriere : 09/06/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Re: Podul de cale ferata Ungheni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeSam Iun 09, 2007 9:34 am

Dina a scris:
Hei, oameni buni, mai viziteaza cineva acest forum? Speram sa vad cel putin un raspuns la acest mesaj sau auziti pentru prima data de ipoteza pe care am postat-o? Muzeograful din Ungheni a vorbit despre asta. Chiar nu poate nimeni ajuta? Imi pare foarte straniu...

Nu stiu care muzeograf ti-a spus acest lucru. Dar, stii vorba aia, nu crede pina nu verifici.
Sus In jos
KorolY




Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 12/06/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Podul de cale ferata Ungheni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMar Iun 12, 2007 12:25 pm

Very Happy dea... informatia care ai auzit`o tu Dina este aproape corecta... numai ca, nu Gustave Eiffel a construit podul, el doar nu era constructor mai stiu yo ce... proiectul e facut de el, din cate ami amintesc, mai exista cateva lucruri an Romania facute dupa proiectele lui Eiffel. Asta`i cam tot ce stiu, dar daca te antereseaza mai mult poti cauta pe internet, aici e destula informatie despre asta sh despre altele (dac n`ai stiut) Laughing lol!
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 15
Varsta : 59
Localisation : Moldova
Data de inscriere : 21/03/2007

Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: o imagine   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitimeMier Ian 02, 2008 11:23 pm

Podul de cale ferata Ungheni Unghen11
Sus In jos
http://moldova.cc/ungheni_city/
Continut sponsorizat





Podul de cale ferata Ungheni Empty
MesajSubiect: Re: Podul de cale ferata Ungheni   Podul de cale ferata Ungheni Icon_minitime

Sus In jos
 
Podul de cale ferata Ungheni
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» INVESTITIE IN UNGHENI
» Ungheni un oras minunat...
» caut cunostinte in Ungheni
» Ungheni - oras de viitor?

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Moldova, Ungheni City Forum :: UNGHENI CITY FORUM :: Info despre Ungheni-
Mergi direct la: